FIRMA TRASTAL

Hale stalowe Rzeszów, Podkarpacie

Firma TraStal specjalizuje się w budowie hal stalowych. Mamy ponad 45-letnie doświadczenie we wznoszeniu obiektów o konstrukcji stalowej. Projektujemy i budujemy hale stalowe na potrzeby różnych branż. Realizujemy obiekty przemysłowe – hale produkcyjne, magazyny, obiekty przeznaczone do instalacji różnego rodzaju infrastruktury przemysłowej. Możemy także podjąć się budowy hal stalowych na potrzeby placówek handlowych. W naszej ofercie są również hale stalowe przeznaczone na obiekty sportowe, hale widowiskowe czy też budynki związane z infrastrukturą transportową – od dworców po hale warsztatowe i postojowe dla różnego typu taboru.

Konstrukcja hal stalowych

Jedną z przyczyn dużej popularności budowanych przez nas obiektów jest konstrukcja hal stalowych, która oferuje rzadkie połączenie wysokiej wytrzymałości i trwałości obiektu z łatwością adaptacji do różnych potrzeb. Hale stalowe umożliwiają precyzyjne dopasowanie obiektu do potrzeb inwestora. Mogą mieć bardzo różną wysokość oraz rozpiętość przekrycia dachowego. W zależności od potrzeb można w nich przewidzieć odpowiednią ilość kondygnacji i przygotować do specjalnych wymagań odnośnie posadzki czy rozmieszczenia słupów nośnych.

Konstrukcja hali może opierać się na różnych koncepcjach, których wybór jest uwarunkowany przeznaczeniem budynku. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest konstrukcja słupowo-wiązarowa. Hale tego typu zwykle są budowane z dachem wykonanym w technologii kratowej lub z belek pełnościennych. Pierwsze rozwiązanie jest najczęściej używane w przypadku obiektów, w których wymagana jest większa rozpiętość.

Zalety hal stalowych

Jednymi z największych zalet hal stalowych jest stosunkowo krótki czas realizacji obiektów tego typu, duża elastyczność, jeśli chodzi o możliwości doboru parametrów obiektu i jego wymiarów, a także atrakcyjny koszt wykonania i eksploatacji obiektu. Hale stalowe mogą mieć bardzo różną wysokość i rozpiętość, a ich długość można kształtować w zasadzie dowolnie. Konstrukcja hali stalowej ułatwia instalację całego niezbędnego wyposażenia: podestów dla maszyn i linii technologicznych, mocowań dla wszelkich instalacji przemysłowych, a także systemów wentylacji, oświetlenia, ogrzewania lub chłodzenia. W halach stalowych bez przeszkód można montować różnego typu suwnice oraz systemy przenośników.

Dach hali może być wyposażony w dodatkowe doświetlenia w postaci pasm świetlnych, które mogą też pełnić funkcję dodatkowej wentylacji czy klap oddymiających w ramach instalacji przeciwpożarowej. Przy budowie hali stalowej istnieje też pełna dowolność co do wykonania posadzki czy różnych systemów podłogowych. Dzięki temu hale stalowe bardzo dobrze sprawdzają się również w przemyśle przetwórczym czy rolnictwie, np. jako obiekty hodowlane.

Poznaj naszą ofertę na konstrukcje stalowe
Rzeszów, Podkarpacie